top of page

Шановні батьки!

         В нашому садочку є логопедичний пункт!
   Останнім часом спостерігається збільшення числа дітей з фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення (ФФНМ) і фонетичним недорозвитком мовлення(ФНМ). І з різних причин не всім цим дітям вдається потрапити в логопедичні дитячі садки. Тому отримати допомогу логопеда вони можуть на логопедичному пункті при ЗДО. Саме такий логопункт є в нашому садочку. Якщо ваша дитина не потрапила в логопедичну групу в дитячому садку, а проблема неправильного вимови окремих звуків дуже вас хвилюють, є підстава потрапити на ЛОГОПУНКТ у нашому дитячому садку.

          Щo таке логопункт?

  Логопедичний пункт (скорочено «логопункт») - це місце, де надається допомога дітям з мовними порушеннями дитини без переводу в іншу (спеціалізовану) установу.
  Основним завданням ЗДО загального розвитку є реалізація освітньої програми.
А, як відомо, у такій програмі спеціально не передбачено часу на заняття з учителем логопедом.
Тому розклад логопедичних занять складається таким чином, щоб учитель-логопед міг займатися з дітьми тільки під час їх вільної діяльності, не в збиток загальноосвітніх занять.


           Яких дітей беруть на логопункт?
    На логопедичний пункт зараховуються діти з 5 років з нескладними (порівняно з діагнозами для логопедичних садів) мовними порушеннями.
На логопедичні пункти беруть не всіх дітей звичайного дитячого садка, а тільки ті які найбільш потребують допомоги.
Існує черговість залежно від ступеня тяжкості порушення мовлення.
У першу чергу зараховуються діти 6 років, яким через рік вступати в школу.
А так само ті, хто не закінчив заняття з логопедом у минулому році.
Всі інші, що потребують допомоги логопеда, ставляться на чергу.
Діти молодшої i середньої групи можуть отримати логопедичну консультацію.

     Основними напрямами діяльності вчителя-логопеда  є робота, спрямована на подолання і профілактику розладів мовлення у дітей, навчання та виховання дітей старшого дошкільного віку з мовленнєвими порушеннями.


        Завдання вчителя - логопеда в дошкільному  навчальному закладі:

  • усунення різних мовленнєвих порушень дітей;

  • створення єдиного корекційно - навчального простору;

  • пропаганда логопедичних знань серед батьків, педагогів;

  • інтегрування зусиль педагогів, дітей та батьків з метою корекції мовленнєвих порушень;

  • створення  предметно-розвивального середовища, яке стимулює мовленнєвий і особистісний розвиток дитини.

 
       Завдання логопедичної роботи з дітьми дошкільного віку, що мають недоліки мовленнєвого розвитку:

  • розвиток рухливості органів артикуляційного аппарату;

  • розвиток фонематичних процесів;

  • розвиток дрібної моторики;

  • усунення вад звуковимови;

  • збагачення словникового запасу;

  • вдосконалення граматичної сторони мовлення;

  • підготовка до навчання грамоти.

 
        Форми роботи:

  • фронтальні логопедичні заняття;

  • індивідуальні логопедичні заняття;

  • групова та індивідуальна робота з дітьми

 

     Самому вирішити задачу повної корекції мовлення дітей чителю - логопеду дуже важко. Тому він посилено залучає до роботи батьків та фахівців дитячого садка. Для успішного виправлення мовлення дітей просто необхідна допомога батьків! Вони повинні виконувати всі рекомендації вчителя - логопеда, регулярно відвідувати консультації з фахівцем, виконувати домашні завдання, які видаються один раз на тиждень. І, звичайно, з боку батьків потрібен пильний контроль за мовленням дитини.

     Мова – невичерпне джерело розумового розвитку дитини. Без розвиненого мовлення малюк не зможе здобути міцних і ґрунтовних знань з основ наук, не зможе цілісно і гармонійно розвиватися.
Звичайно ж, ви любите свою дитину! Найкращу, найпрекраснішу на всій планеті! Ви бажаєте їй здоров'я і щастя, і, звичайно ж, хочете в майбутньому бачити її успішною і освіченою людиною. АЛЕ…успішною людина може бути лише тоді, коли вона легко і вільно володіє своєю мовою.
Всім відомо, що дитина не народжується із сформованим мовленням. Поступово, крок за кроком, вона вчиться правильно і чітко вимовляти звуки, узгоджувати між собою слова, будувати речення, зрозуміло та послідовно висловлювати свої думки. Але, на жаль, іноді мовленнєвий розвиток відбувається із запізненням або з
особливостями розвитку. У сім’ї дорослі розуміють дошкільника з півслова. І якщо навіть він має мовленнєві недоліки, ніякого дискомфорту у спілкуванні не відчуває.
Проте для сторонніх часто виявляються незрозумілими спотворені, неправильно вимовлені дитиною слова. Таке мовлення ускладнює спілкування з ровесниками.
Якщо ви помітили, що однолітки сміються над мовленням вашого малюка, спробуйте об’єктивно оцінити ситуацію. Не забувайте, що дитина може поступово усамітнитися, що дедалі більше затримуватиме мовленнєвий розвиток і негативно впливатиме на її характер. Вона може стати дратівливою, замкнутою, плаксивою. Тому надзвичайно важливо своєчасно допомогти дитині у виправленні мовленнєвої вади.
У турботливих батьків виникає багато питань:
·        Чому моя дитина мовчить?
·        Чи правильно розвивається мовлення у мого сина чи доньки?
·        Чи необхідно вже хвилюватися або ще зарано?
·        Яка причина порушення мовлення?
·        Як допомогти дитині?

З усіма цими питаннями допоможе розібратися вчитель-логопед, який виправить порушення мовлення.
Всупереч розповсюдженій думці логопед не лише «ставить» звуки. Наше мовлення – це не лише звуковимова (вміння правильно вимовляти звуки рідної мови), але й:
·        словниковий запас;
·    фонематичний слух і сприймання (вміння на слух сприймати і розпізнавати звуки);
·      граматична будова (вміння утворювати нові слова, з’єднувати їх в речення, дотримуватись правильних відмінкових закінчень і т. д.);
·        зв'язне мовлення (вміння зв'язно висловлювати свої думки, вміння складати оповідання за картинками, із власного досвіду і, нарешті, придумувати казки, фантазувати).
 

В дошкільний період мовлення дитини розвивається найінтенсивніше, а головне  - воно гнучке для подолання мовленнєвих вад. Важливо не пропустити цей період і своєчасно звернутися до вчителя-логопеда. Зрозумійте, дитина буде дорослішати, а звичка говорити неправильно буде закріплюватися і складніше піддаватися
корекції.

 
Пам’ятайте, чим раніше Ви звернетесь по допомогу до спеціаліста, тим швидше дитина оволодіє правильним мовленням !

КОЛИ СЛІД ЗВЕРНУТИСЬ ДО ЛОГОПЕДА ?

    Всі прекрасно знають про те, що деякі діти починають ходити і говорити раніше, ніж інші, і звичайно це нікого не хвилює, а медицина це вважає нормальним явищем . У зворотному випадку, якщо по досягненню дворічного віку дитині важко розмовляти, або він не розуміє розмови, або ковтає звуки, або додає інші – це ознака порушення розвитку або захворювання. В цей момент треба без зволікання звернутися до фахівця в області логопедії для необхідної терапії. Логопед зможе визначити, чи йде мова про. деякої затримки в розвитку дитини або існують розлади, які вимагають спеціалізованої допомоги.

    Логопедія – це дисципліна, яка охоплює вивчення, профілактику, діагностику, контроль та лікування розладів мови і спілкування. Розлади мовлення можуть бути різними і їх багато :затримка в розвитку мови, дислалія – відсутність вміння правильно вимовляти звуки, відповідні віком, дислексія – часткове або повне відсутність розуміння мови, дісфемія (заїкання), діслозія – труднощі у вимові звуків у зв’язку з анатомічними дефектами мовного апарату, а також порушення мови у психічних хворих і аутистів. Причини порушення мови можуть бути найрізноманітнішими: втрата слуху, неврологічні порушення, пошкодження головного мозку, розумова відсталість, анатомічні дефекти губ, неба, ротової порожнини, перевантаження голосових зв’язок і ін . Встановити наявність порушень мови потрібно якомога раніше. Це дозволити провести ранню діагностику причин, що обов’язково позитивно позначиться на можливості його одужання і корекції мовлення.

    Підставою для відвідування логопеда є неправильна вимова звуків.
Свистячі: С, З, Ц – малюк повинен чітко вимовляти до кінця 3 р. життя.
Шиплячі і сонорні : Ш, Ч, Ж, Л, Р, до кінця 5 р. життя.
    Якщо ви помітили помилки і вас тривожить мова вашої дитини зверніться до логопеда за консультацією і невідкладно, чим довше малюк буде картавити і шепелявити, тим міцніше закріпиться у нього неправильна вимова і тим важче буде в майбутньому виправити дефект.

 

      Сьогодні в нашому садочку відбувся колективний перегляд заняття для педагогів на тему «Співпраця вчителя – логопеда та музичного керівника. Логоритміка в логопедичній роботі.» Заняття проводили музичний керівник Гепфель А.Г., вчитель – логопед Коваленко Г.О.

    Діти були активні, веселі, залюбки виконували вправи.  Програмові завдання, а саме: поповнення та розширення словника, розвиток слухової уваги, відчуття  ритму,розвиток активного мовлення   були виконані. Дякуємо!

bottom of page