top of page

Мета методичної роботи:

- вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя;

- стимулювання творчого потенціалу педагогів;
- підвищення педагогічної культури педагогів;
- вдосконалення педагогічної майстерності;
- розвиток спеціальних умінь та навичок;

-формування навичок самостійного аналізу та власної педагогічної діяльності.

Напрями методичної роботи:

  • вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного педагога;

  • створення умов для найбільш повного розкриття здібностей і талантів кожного;

  • стимулювання ініціативи та творчого потенціалу педагогів;

  • підвищення педагогічної культури педагогів;

  • оптимальне використання прогресивних педагогічних технологій;

  • вдосконалення прфесійної майстерності та освітнього процесу в закладі.

Осередком методичної роботи в закладі є методичний кабінет.  В ньому створені умови для організації методичної  роботи.

Інформаційні матеріали:

- нормативні документи, інструктивно – методичні матеріали;

- матеріали з правової освіти;

- управління та контроль;

- ділові дані про педпрацівників ДНЗ;

- матеріали атестації педпрацівників;

- робота з батьками;

- матеріали участі ДНЗ в районних заходах;

- фото, відео – матеріали.

Організація роботи з підвищення професійної майстерності педагогів

До найпоширеніших форм  методичної роботи відносимо такі: методичні об’єднання ,теоретичний семінар ,семінар-практикум , тренінг, майстер-клас, огляд-конкурс ,творчий звіт , ярмарок педагогічних ідей, ділова гра ,консультація, колективний перегляд ,методичний міст….

Інноваційний простір ЗДО

  • Технологія "Пальчиковий ігротренінг".

  • Методика використання схем-моделей для навчання дітей описовим розповідям (автор Т. Ткаченко)

  • Пошуково-дослідницька діяльність за методикою З. Плохій

  • Методика Н.Гавриш «Використання інтелектуальних карт та коректурних таблиць»

  • Методика розвитку творчих здібностей на заняттях малювання  (Л.Шульга)

  • Театр фізичного виховання М.Єфіменка

  • Методика розвитку творчих здібностей на заняттях малювання  (Л.Шульга)

  • Методика М.Монтессорі

  • Методика В.Сухомлинського

  • Музикотерапія.

  • Кольоротерапія..

  • Казкотерапія

  • Пісочна терапія

     Великодній тиждень у ЗДО №9 «Берізка» сповнений великою надією та непохитною вірою в перемогу України.

     Велика подяка педагогам, дітям і батькам, хто долучився до акції «Писанка для міста».  Учасники із захопленням поринули у процес декорування,  проявляючи свої здібності та фантазію.

         Вихованці старшої групи «Капітошка» ЗДО №9 «Берізка» прийняли участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» (Джура) «Дошкільник-2024».

        Нащадки козаків фастівщини гідно тримали стрій. Велика подяка за підготовку та участь у грі музичному керівнику  Гепфель А.Г., вихователям : Шулежко А.Л., Савельєвій О.А., Кияниці С.П., помічникам вихователя – Ляшенко Н.В., Чайкіній В.В., Гончар Н.М., вихователю – методисту Дашкевич Л.А., каштеляну Мангер В.М., батькам вихованців та всій команді. МОЛОДЦІ !!!

9 квітня в ЗДО відбувся відкритий мікрофон: "Релаксація - допомога в зміцненні і збереженні психологічного здоров`я педагогів та дітей".

      У рамках вшанування світлої пам’яті жертв подій лютого 2014 року в Україні, патріотичного виховання в  ЗДО № 9 «Берізка»  провели тематичний  захід: годину – реквієм «Гідності хай промінь не згасає!». У знак скорботи хвилиною мовчання педагоги закладу вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, героїв АТО та війни з росією.

Горить свіча і пам’яті сльоза,
Додолу з неї краплями стікає,
Земля ридає, плачуть небеса,
Героїв Україна пам’ятає.

    До Дня Соборності України в нашому закладі 22.01.2024 року було проведено ряд заходів з дітьми під гаслом «Моя Україна – у серці єдина!»: бесіди, відеоперегляди, колективні роботи, заняття.

   Вихователі розповіли малятам про історію виникнення свята Соборності, пригадали українські державні символи та  наші обереги, пограли в українські народні ігри, виконували колективні колажі.

Мета цих заходів -виховувати у дошкільників почуття єдності та розуміння того, що разом ми здатні подолати всі труднощі. Діти  отримали знання та  позитивний емоційний настрій на весь день.

НАВЧАЄМОСЬ!

Педагоги нашого закладу постійно підвищують свій професійний рівень.

Черговий методичний день був присвячений питанням організації дистанційного навчання діток, взаємодії педагогів  та батьків наших вихованців. Була переглянута презентація, підготовлена вихователем – методистом Дашкевич Л.А. «Дистанційна робота в ЗДО».

В режимі круглого столу були обговоренні актуальні питання з дистанційного навчання. Практичним психологом  Бедренко В.П. були проведені практичні навчання методикам саморегуляції. Педагоги отримали методичні рекомендації, практичні навички та задоволення від спілкування.

7 грудня Всесвітній день Української хустки.

   Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. У цей день працівники нашого ЗДО № 9 «Берізка» долучилися до святкування Всесвітнього Дня Української Хустки та до заходу «Зроби фото з хусткою».

Вихователь – методист Дашкевич Л.А. запросила педагогів закладу до віртуальної народознавчої подорожі «Хустка – долі берегиня, краса та родинний оберіг».

Педагоги розмальовували хустку, писали сенкан та читали вірші про українську хустку. Всі учасники заходу  збагатились позитивною  енергетикою, одягнувши українську хустку, помилувавшись її неповторною красою та зробивши фото на згадку.
    Шануймо українські традиції та обереги!!!

   

27 грудня 2022 року в нашому закладі відбулася педагогічна рада

на тему "Актуальні проблеми патріотичного виховання дошкільників".

 

   Актуальність теми базується на тих подіях, що відбуваються в нашій державі, в нашому суспільстві. Саме вони ставлять перед кожним із нас завдання щодо вирішення важливих проблем виховання підростаючого покоління і, насамперед, патріотичного виховання, як процесу цілеспрямованого, систематичного, організованого та планомірного впливу на свідомість кожного.

   По завершенню педагогічної ради всі педагоги виготовили "Янгол - оберіг" для наших захисників.

   Вихователь – методист ЗДО №9 «Берізка» Дашкевич Лариса Анатоліївна провела педагогічну годину з метою ознайомлення педпрацівників з особливостями структури та змісту професійного стандарту «Вихователь – закладу дошкільної освіти», який розроблено відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про дошкільну освіту», затверджений МОН України 20.12.2022року.

 В ЗДО № 9 «Берізка» відбулося заключне засідання майстер – класу «Казкарики» під керівництвом Ватах Л.М. та Бровченко Л.М.  Учасники майстер – класу отримали нові знання з питання формування пізнавальної та емоційної сфер дошкільників засобами казки. Практично опрацьовували методи та прийоми роботи з казкою , знайомились з новими педагогічними технологіями та матеріалами виставки. Всі були активні,творчі, позитивні  Щиро дякуємо всім за участь!

     Атестаційний період – це надзвичайно важливий етап діяльності освітнього закладу.

Атестація педагогів є складовою частиною кадрового менеджменту в ЗДО.  Це важлива форма морального та матеріального стимулювання, спрямована на вдосконалення діяльності педагогів. Атестація педагогічних працівників проводиться відповідно до Закону України «Про  дошкільну освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників України.

 

     Мета атестації педагогічних працівників:

  • активізація їхньої творчої професійної діяльності;

  • підвищення відповідальності за результати роботи;

  • оцінка особистісних якостей;

  • визначення рівня якості виконання ними посадових обов'язків, зазначених у професійно-кваліфікаційних характеристиках, нормативно-правових документах;

  • забезпечення соціального захисту компетентної педагогічної праці.

 

     Робота атестаційної комісії в ЗДО № 9 «Берізка» у 2022-2023 навчальному році  була спрямована реалізацію завдань атестаційного періоду: 

   ·вивчення та оцінка рівня кваліфікації, результатів педагогічної діяльності педагогів, які атестуються;

   ·створення оптимальних умов для активізації творчої діяльності педагогів;

   ·виявлення, вивчення, узагальнення, поширення найкращого досвіду роботи педагогів;

   ·моніторинг професійного зростання педагогів, які атестуються.

     У 2022-2023 році атестувались вихователі Бровченко Л.М., Ватах Л.М., Кузнецова О.А., Василенко Л.І. За результатами атестації всі педагоги відповідають займаній посаді.

Бровченко Л.М., Ватах Л.М.  підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання «Старший вихователь».

Кузнецовій О.А., Василенко Л.І. підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст».

bottom of page