top of page

Педагоги ЗДО № 9 "Берізка" приділяють належну увагу формуванню у дітей знань про безпечний і здоровий спосіб життя.

У нашому закладі навчання дітей безпечної поведінки не обмежується лише засвоєнням норм і правил. Педагоги ЗДО спрямовують свою роботу на усталення свідомої обачності у дошкільників, навичок орієнтування та швидкого реагування на надзвичайні ситуації. Використовуючи різноманітні ігрові форми роботи знайомимо дітей з правилами протипожежної безпеки, правилами дорожнього руху та дорожніми знаками, правилами поведінки в громадських місцях.

Особлива увага в умовах воєнного стану приділяється навичкам обережного поводження з невідомими предметами та незнайомими людьми. 

Шановні дорослі! Пам’ятайте!  Діти мають дізнаватися про правила безпечної поведінки не тільки від педагогів, а і від батьків! Будьте добрим прикладом для своїх дітей!

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ.

 

    На льоду необхідно поводитися обережно. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка та неміцна. Проте, лід може підвести нас восени, взимку і навесні.

    Підозрілі місця, яких потрібно уникати:

- лід біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);

- поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

- лід, покритий товстим прошарком снігу;

- місця, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;

- лід біля берега.

    Порядок дій людини, яка провалилася під лід:

1. Не піддаватися паніці, необхідно утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою.

2. Кликати на допомогу.

3. Намагатися вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

4. Намагатися якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу.

5. Вибравшись на лід, необхідно перекотитися та відповзти в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома.

6. Необхідно перевдягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його.

7. Виконувати будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною.

8. Сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, за можливості випити чогось гарячого.

    Порядок дій людини при рятуванні потерпілих на льоду:

1. Покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то діяти необхідно продумано й обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.

2. Протягнути потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу тощо або кинути мотузку, зв’язані паски тощо. Якщо усе-таки необхідно вийти на лід, потрібно лягти на нього й повзти по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе мотузку чи пасок.

3. Знаходячись якомога далі від ополонки (краю крижини), необхідно протягнути потерпілому палицю, жердину чи кинути мотузку (трос). Якщо мотузка (трос) закріплена на березі і не вистачає її довжини, то, міцно тримаючись за кінець мотузки однією рукою, протягнути потерпілому другу руку.

4. Витягаючи потерпілого, потрібно попросити його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Діставши утопаючого, не можна дозволяти йому підійматися на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.

5. Поклавши потерпілого на берег у безпечне місце, необхідно викликати швидку медичну допомогу (тел. 103), надати йому першу долікарську допомогу, необхідну при охолодженні організму.

    ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Найголовніше не панікувати і правильно оцінити ситуацію: НАРОДНА СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ 101

БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ НОВОРІЧНИХ СВЯТ.

Зважаючи на те, що зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами, дослухайтесь корисних порад і це допоможе Вам безпечно зустріти та провести новорічні та різдвяні свята.

     ЩОБ НЕ ТРАПИЛОСЬ БІДИ:

· Не встановлюйте ялинку на шляхах евакуації;

· Не встановлюйте ялинку поблизу опалювальних приладів, телевізорів, приймачів, магнітофонів;

· Встановлюйте ялинку на стійкій основі: на надійній підставці, в посудині з піском, подалі від штор, гардин та інших предметів, які легко піддаються вогню;

· Не прикрашайте ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею, ватою, папером не просоченими вогнезахисною сумішшю;

· Прикрашайте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виготовлення купленими у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар;

· Обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію;

· Напруга лампочок не повинна перевищувати 12В, а потужність 25Вт;

· Гірлянди потрібно закріплювати надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі;

· Не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;

· Ні в якому разі не застосовуйте в приміщенні свічки, бенгальські, вогні, відкритий вогонь, феєрверки, вибухонебезпечні хлопавки, петарди та ін;

· Не одягайте дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів, не залишайте малюків одних, без нагляду дорослих;

· Хвою яка ообсипалася з ялинки треба відразу прибирати - вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри;

· Ніколи не прикрашайте свічками новорічну ялинку! Це неминуче призводить до пожежі;

· Не залишайте запалені свічки без нагляду, будьте особливо уважні, якщо в будинку є діти і домашні тварини;

· Не ставте свічки поблизу легкозаймистих предметів. Використовуйте стійкі підсвічники, зроблені з негорючих матеріалів;

· Не залишайте без нагляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади.

ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ДИТИНИ: ПЕРША ДОПОМОГА.

 

   Навіть взимку не варто боятися холоду, через це сидіти вдома або кутатися в сто одежинок. Але ви повинні знати, як уникнути переохолодження дитини, тоді малюк не захворіє!

У холодну пору року для дітей дуже важлива хороша екіпіровка. Речі повинні підбиратися з урахуванням темпераменту дитини і того, чим він буде зайнятий на прогулянці. Приміром, дитині, яка спить у колясці, цілком підійдуть теплий комбінезон і хутряний конверт, зігріваючий ніжки. А ось гіперактивного двох-трирічного малюка так утеплювати не варто. Термокомбинезон (цілісний або роздільний) і мінімум одягу під ним (досить колготок і тонкого светрики) не дадуть маленькому непосиді замерзнути. А от якщо в такому одязі дитина буде нерухомо сидіти на лавці, може наступити переохолодження.

   Допомога при переохолодженні у дитини.

Як тільки ви зрозуміли, що дитина замерз, швидше ведіть його додому. Йому потрібні зігріваючі процедури! Вони надають судинорозширювальну дію, завдяки чому кровообіг прискорюється, а захисні сили організму підвищуються. Так що швидше йдіть парити ніжки!

   Як парити ноги дітям.

Вимийте з содою таз. Потім всипте туди 1-2 ст. ложки сухої гірчиці. Налийте воду (температура не нижче 37 ° С). Коли порошок розчиниться, попросіть дитину опустити в таз ноги. Через 2-3 хвилини дитина повинна вийняти ніжки, а ви додайте води погарячіше. Загальна тривалість такої процедури - не більше 10-15 хвилин. Після цього для закріплення ефекту треба надіти малюкові теплі шкарпетки. Дитині нудно сидіти без діла? Його розвеселять забавні водоплавні іграшки. Нехай качечки, рибки і дельфінчики теж погріють лапки, хвостики, плавники.

   Інгаляції для дітей.

Листя евкаліпта, шавлії або соснові бруньки (1 ст. Ложку заваріть в 1 склянці окропу), ефірні олії ялиці, чайного дерева (2-3 краплі) - це відмінні засоби для проведення парової інгаляції.

Налийте необхідний препарат в інгалятор. Сядьте на стілець і візьміть до себе на коліна дитини. Подихайте цілющими парами. До речі, подібну процедуру можна проводити, навіть якщо вдома немає спеціального пристрою. Коли дитина спить, поставте біля ліжечка миску з завареною травою. Проте яким би чином ви не проводили інгаляцію, стежте за тим, щоб дитина не обпікся (не нахилятися близько над парою) і не пролив на себе окріп!

Під час інгаляції разом з дитиною регулюйте тривалість процедури. Ви вважайте вголос до ста, а малюк нехай повторює. Якщо зіб'ється - поправте!

   Розтирання дитини.

Розтирання розслаблює м'язи, покращує кровообіг і живлення тканин. Крім того, він відмінно зігріває і допомагає запобігти захворювання дихальних шляхів.

Спочатку злегка розітріть дитині спинку і груди за допомогою махровой рукавиці. Потім нанесіть зігріваючу мазь. Все це бажано робити на ніч. Однак перш ніж надягати піжаму, промокніть звичайної серветкою зайвий жир. Тоді плям на одязі не буде.

Дозвольте дитині полікувати улюблену ляльку, гумового пупса. Дайте йому дитячий крем і масажну рукавицю - нехай відчує себе в ролі лікаря.

bottom of page